ساخت اپلیکیشن برای وب سایت

ساخت اپلیکیشن برای وب سایت

جهت تبدیل سایت به اپلیکیشن وب ویو اندروید بر روی لینک ساخت اپلیکیشن وب ویو کلیک کنید.

جهت تبدیل سایت به اپلیکیشن روش‌های مختلفی وجود دارد.یکی از این روش‌های ساخت اپلیکیشن وب ویو می‌باشد که از لینک بالا می‌توانید در کمتر از یک دقیقه و با 3 روز تست رایگان سایت خود را به اپلیکیشن موبایل تبدیل  نمایید.روش دیگر وب اپلیکیشن می‌باشد یک وب اپلیکیشن نرم افزاری است که بر روی وب سرور اجرا می‌شود ، برخلاف برنامه‌های نرم افزاری مبتنی بر رایانه که به صورت محلی روی سیستم عامل (سیستم عامل) دستگاه اجرا می‌شوند. دسترسی کاربر به برنامه‌های وب از طریق مرورگر وب با اتصال شبکه فعال امکان پذیر است. این برنامه‌ها با استفاده از ساختار مدل شده مشتری-سرور برنامه ریزی می‌شوند - به کاربر ("مشتری") خدمات از طریق یک سرور خارج از سایت ارائه می‌شود که توسط شخص ثالث میزبانی می‌شود. نمونه هایی از برنامه‌های وب متداول شامل: پست الکترونیکی ، خرده فروشی آنلاین ، بانکداری آنلاین و حراج آنلاین.

تمایز کلی بین یک صفحه وب پویا از هر نوع و "برنامه وب" مشخص نیست. وب سایتهایی که به احتمال زیاد با عنوان "برنامه‌های وب" شناخته می‌شوند ، وب سایتهایی هستند که عملکردی مشابه با یک نرم افزار دسک تاپ یا یک برنامه تلفن همراه دارند. HTML5 پشتیبانی صریح زبان را برای ساخت برنامه هایی که به عنوان صفحات وب بارگیری می‌شوند ، ارائه می‌دهد اما می‌تواند داده‌ها را به صورت محلی ذخیره کند و در حالت آفلاین به کار خود ادامه دهد.

وب اپلیکیشن تلفن همراه
روش‌های مختلفی برای هدف قرار دادن دستگاه‌های تلفن همراه هنگام ساخت برنامه‌های وب وجود دارد:

از طراحی وب پاسخگو می‌توان برای ایجاد یک برنامه وب استفاده کرد - چه یک وب سایت معمولی و چه یک برنامه تک صفحه ای که در صفحه‌های کوچک که با صفحه لمسی به خوبی کار می‌کنند ، قابل مشاهده است.

برنامه‌های پیشرونده وب (PWA) برنامه‌های وب هستند که مانند صفحات وب معمول یا وب سایت‌ها بارگیری می‌شوند اما می‌توانند قابلیت‌های کاربر مانند کار در حالت آفلاین و دسترسی سخت افزار دستگاه را که به طور سنتی فقط برای برنامه‌های تلفن همراه بومی در دسترس است ، ارائه دهند.

برنامه‌های بومی یا "برنامه‌های تلفن همراه" مستقیماً روی یک دستگاه تلفن همراه اجرا می‌شوند ، همانطور که یک برنامه نرم افزاری معمولی مستقیماً روی رایانه رومیزی ، بدون مرورگر وب (و بالقوه بدون نیاز به اتصال به اینترنت) اجرا می‌شود. اینها معمولاً به زبان جاوا (برای دستگاههای Android) یا Objective-C یا Swift (برای دستگاههای iOS) نوشته می‌شوند. اخیراً ، چارچوب‌ها امکان توسعه برنامه‌های بومی را برای همه سیستم عامل‌ها با استفاده از زبانهای غیر از هر زبان مادری استاندارد فراهم می‌کنند.

احتمالاً با استفاده از یک چارچوب ترکیبی،برنامه‌های ترکیبی یک وب سایت را درون برنامه محلی قرار می‌دهند تا با استفاده از فن آوری‌های وب (و احتمالاً کپی مستقیم کد از یک وب سایت تلفن همراه موجود) ضمن حفظ برخی از مزایای برنامه‌های بومی (به عنوان مثال دسترسی مستقیم به سخت افزار دستگاه ، عملکرد آفلاین ، نمای فروشگاه برنامه) این امکان را فراهم می‌کند.
چارچوب‌های برنامه ترکیبی شامل Apache Cordova ، Electron ، Flutter ، Haxe ، React Native و Xamarin است.

اپلیکیشن هامعمولاً به قطعات منطقی موسوم به "ردیف" تقسیم می‌شوند ، جایی که به هر ردیف نقشی اختصاص داده می‌شود.اپلیکیشن‌های سنتی فقط از یک ردیف تشکیل شده اند که در دستگاه مشتری قرار دارند ، اما برنامه‌های وب طبیعتاً خود را به یک رویکرد طبقه بندی می‌کنند. گرچه تغییرات زیادی امکان پذیر است ، اما متداول‌ترین ساختار ، کاربرد سه طبقه است.
در رایج‌ترین شکل ، به این ترتیب سه طبقه ارائه ، کاربرد و ذخیره سازی نامیده می‌شوند. مرورگر وب ردیف اول است (ارائه) ، موتور با استفاده از برخی از فن آوری محتوای وب پویا (مانند ASP ، CGI ، ColdFusion ، Dart ، JSP / Java ، Node.js ، PHP ، Python یا Ruby on Rails) ردیف میانی است (منطق برنامه) ، و پایگاه داده ردیف سوم (ذخیره سازی) است.
مرورگر وب درخواست‌ها را به لایه میانی ارسال می‌کند ، که با ایجاد پرس و جو و به روزرسانی بر اساس پایگاه داده ، آنها را سرویس می‌کند و یک رابط کاربر ایجاد می‌کند.

برای اپلیکیشن‌های پیچیده‌تر ، یک راه حل 3 لایه ممکن است کوتاه و مفید باشد که از یک روش طبقه بندی n استفاده می‌شود ، در آن بیشترین سود شکستن منطق کسب و کار است که در سطح برنامه قرار دارد.یکی دیگر از مزایا ممکن است افزودن یک ردیف ادغام باشد که با ارائه یک رابط کاربری آسان برای دسترسی به داده‌ها ، ردیف داده‌ها را از بقیه ردیف‌ها جدا می‌کند.به عنوان مثال ، به جای ایجاد یک جستجوی SQL مستقیماً در برابر جدول مشتری در پایگاه داده ، با فراخوانی یک تابع "list_clients ()" به داده‌های مشتری دسترسی پیدا می‌کنید.

 

پیام یا نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

آخرین مقالات

چهارشنبه ۱۹ خرداد سال ۱۴۰۰

تبدیل سایت به apk

پنج شنبه ۱۳ خرداد سال ۱۴۰۰

تبدیل سایت به اپ موبایل اندروید

پنج شنبه ۱۳ خرداد سال ۱۴۰۰

ساخت اپلیکیشن متصل به سایت

سه شنبه ۱۱ خرداد سال ۱۴۰۰

ساخت اپلیکیشن برای وب سایت

دسته بندی مطالب سایت